שיווק באינטרנט – כל מה שצריך לדעת היום כדי לא לזרוק כסף לפח

שיווק באינטרנט

האם  עסק כלשהו יכול לשרוד ולהתפתח היום בלי שיווק באינטרנט? אם התשובה שלך "כן" אתה פשוט חי בסרט. גם לפני שלוש שנים היה כבר ברור דבר אחד לגבי שיווק דיגיטלי של כל עסק – "אם אתה לא שם, אתה לא קיים". מאז שהגיעה המגפה וטרפה לנו את כל הקלפים, שיווק דיגיטלי הפך להיות למצרך חשוב לעסק כמו כיכר לחם בבית. 

למה שיווק באינטרנט משתנה במהירות

לפני שאני ממשיכה לדבר על שיווק דיגיטלי, כמה מילים על התקופה ההזויה שעוברת עלינו.כאשר הכל התחיל בחורף, אני חשבתי (כמו מיליוני אנשים אחרים) שזאת התפרצות, וירוס שהגיע לתקופה מסוימת וזה ייגמר עוד מעט, למרות שהוא יגרור אותנו לשינויים גדולים בכל אספקט בחיינו. אבל טעיתי (כמו הרוב). 

הווירוס לא מת מהחום של הקיץ, ממשיך איתנו לחורף הבא, לא מפחיד אותו הסגר והוא החליט להישאר לתקופה ארוכה. זאת אומרת, אנחנו צריכים לדעת לחיות איתו, לנהל אורח חיים תקין וגם לנהל את העסק שלנו. אולי החיסון יציל אותנו? כל יום אני קוראת בתקשורת שעוד רגע החיסון מוכן. בפועל, לאף אחד אין מושג מתי הוא יהיה מוכן, האם הוא יהיה אפקטיבי, האם הוא יהיה נגיש לכולם.

לכן, אנחנו צריכים להבין – זהו משבר שמשנה את סדרי העולם, החיים שלנו לא יחזרו להיות כמו שהיו קודם. אנחנו צריכים לסגל את עצמנו לחיים אחרים, וזה לא פשוט. למי שמנהל עסק זה עוד יותר קשה. חוץ מאשר להסתגל לחיים אישיים אחרים, הוא צריך גם להתאים את העסק שלו לעולם החדש – אתגר רציני. גם מי שאינו בעל עסק, אבל משווק עסקים (משווקים, קמפיינרים, קופירייטרים, מעצבים וכדומה) הוא עומד כעת בפני אותם אתגרים.

במה בדיוק השיווק היום שונה ואיך מתמודדים עם השינוי

השאלה הזו נשאלת הרבה פעמים. כדי להבין את התשובה, חייבים לקלוט את הדבר החשוב ביותר – לא משנה איזה סוג של עסק יש לך ואתה משווק, הלקוח שלך השתנה. השינוי בא בשני מובנים. אחד, יש לך היום קהל יעד אחר – או במקום זה שהיה, או בנוסף. שני, לקהל הקיים השתנו הצרכים, העדפות, המכשולים, האתגרים, הבעיות והקשיים – הכל השתנה, ואתה חייב ללמוד את זה דחוף, לפני שאתה ממשיך לשווק ולפרסם להם משהו.

מה עוד השתנה? התנהגות של האנשים באופן כללי. הם מקדישים יותר זמן לאינטרנט, כי אין להם כל כך מפגשים חברתיים, בילויים, כנסים וטיולים – הם במחשב. מצד אחד, יש לך יותר אפשרויות לתפוס את תשומת ליבם, אבל מצד שני קשה יותר כי גם אחרים משווקים ומפרסמים כל הזמן. מה הפתרון? אני ממש לא רציתי להישמע כמו מורה, אבל אין מה לעשות – אתם חייבים ללמוד. ראשית, ללמוד את הלקוח. שנית, ללמוד את כל הכלים של שיווק באינטרנט, בפלטפורמות יעילות בזמנים אלה.

כך שיווק באינטרנט של העסק שלכם הולך להמריא גבוה

קודם כל, אם לא עשית את זה עד עכשיו – חייב להעביר את העסק למסלול דיגיטלי. לא בכל עסק אפשר לעשות את ההעברה הזו במאה אחוז, אבל לפחות שתהיה לך אפשרות במקרה הצורך (או במקרה של בידוד וסגר) לספק את השירות שלך בצורה דיגיטלית, להזמין את המוצרים שלך באינטרנט, לספק שירות לקוחות דיגיטלי וכמובן לקבל תשלום דרך האינטרנט. למי שתוהה איך בכלל אפשר להעביר את העסק שלו לדיגיטל וממש אין לו מושג, אני ממליצה לקנות את המדריך המעולה הזה, פרקטי וגם זול – אין לך מה להפסיד כאן, רק להרוויח.

לרכישת מדריך "איך להעביר את העסק הפרונטלי לדיגיטל" במחיר של 37 שקלים לחצו כאן.>>

לא חייבים להכין את כל התשתיות האלה מראש, יש דברים שעושים במקביל, חלק מהדברים גם משתנים תוך כדי תנועה, וחשוב להיות גמיש. בזמנים הדינמיים האלה כאשר הכל משתנה במהירות, מי שלא יודע להיות גמיש פשוט לא ישרוד.

שיווק באינטרנט

פלטפורמות יעילות בשביל שיווק באינטרנט בעידן החדש

אני רוצה להסביר כאן על ארבע פלטפורמות לשיווק באינטרנט: פייסבוק, אינסטגרם, גוגל ואאוטבריין. אם תדעו להשתמש בפלטפורמות האלה בצורה נכונה, בחוכמה וביעילות, לא תצטרכו לשלם לשום אנשי שיווק וקמפיינרים. למי שי תקציבים להוציא על דברים כאלה היום? קודם כל לומדים לעשות את זה טוב בעצמנו, מצילים את העסק, ממריאים גבוה מהמקום הזה של קיפאון וחוסר וודאות, אז אפשר לשלם למישהו שיעשה בשבילך את העבודה (כאשר יש רווחים שמתוכם אפשר לשלם). 

כלל זהב שכל בעל עסק (וגם משווק) חייב לזכור – לא מוציאים שום דבר למיקור חוץ עד שלא יודעים לעשות את זה בעצמנו (כדי שנוכל לפקח על מי שעובד בשבילנו ולבחון האם הוא טוב ושווה את הכסף).

לכל פלטפורמה יש יתרונות וחסרונות משלה, מאפיינים ייחודיים. יש עסקים שמפרסמים בכל הפלטפורמות, יש כאלה שלא כל דבר מתאים להם, יש כאלה שמצליחים טוב מאוד במשהו אחד ספציפי ומחליטים לא להתפזר לכיוונים אחרים. כל החלטה היא לגיטימית, בתנאי שאתם יודעים לעשות את מה שבחרתם כמו צריך. 

הירשם לבלוג באמצעות המייל

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.