פרסום בגוגל – לא לחפש לקוחות, לתת להם לחפש ולמצוא אותך

פרסום בגוגל

פרסום בגוגל שונה מפרסום בפלטפורמות אחרות (כמו פייסבוק). אם אתם רגילים לפרסם את העסק ללקוחות, להציע להם, אז כאן זה בדיוק הפוך – הלקוחות מחפשים פתרון לבעיה שלהם, ואתם צריכים להיות התשובה, אתם צריכים לתת את הפתרון. בשביל זה אתם צריכים להופיע בתוצאות החיפוש כאשר הלקוח הפוטנציאלי מחפש משהו, ולא סתם משהו אלא בדיוק מה שיש לכם לתת. על כל חיפוש בגוגל הגולש מקבל מאות אלפי תוצאות. אתם צריכים להופיע שם, ולהופיע כמה שיותר קרוב, מומלץ בעמוד הראשון של התוצאות.

פרסום בגוגל - יש שתי דרכים עיקריות לזה

יש שתי דרכים בסיסיות להגיע לדף הראשון של תוצאות החיפוש בגוגל. אחת מהן היא SEO – אופטימיזציה של מנוע חיפוש. אלה הן פעולות אורגניות שעושים עם תוכן שיווקי כדי לגרום לכתבה שלכם להופיע בדף הראשון של תוצאות החיפוש. זה מתחיל מכמה כללים של כתיבת כתבות אלה, וממשיך עם פעולות נוספות שיש לעשות מחוץ לכתבה. את כללי הקידום האלה צריך ללמוד ולתרגל. הדבר החשוב ביותר בנושא SEO זה סבלנות והתמדה. כן, זה לוקח זמן. אם כתבתם כתבה היום ועשיתם את כל הפעולות הנדרשות, אל תצפו שבשבוע הבא הכתבה תהיה בדף ראשון בגוגל. לי לקח (בפעם הראשונה שעשיתי את זה) חמישה חודשים להגיע לדף ראשון, לתוצאה השנייה בחיפוש (למי שאין לו ניסיון בזה, תאמינו לי שזה הישג מדהים).

הדרך השנייה היא להופיע בדף ראשון בתור מודעה ממומנת ברשת החיפוש של גוגל. לא משנה איזה מושג תחפשו בגוגל, תמיד תהיינה שתי תוצאות בתחילת הדף ועוד שתיים או שלוש בסוף אותו דף התוצאות שלידן כתוב "מודעה". זה אומר ששילמתם לגוגל כדי שהוא יציג את המודעה שלכם כל פעם שהגולש מקליד מילה או ביטוי מסוים. פרסום בגוגל עובד בצורה כזו שבמקום לדחוף פרסום לאנשים (אנשים שלדעתנו יכולים להתעניין במה שיש לנו להציע), אנחנו באים עם ההצעה כאשר הם מחפשים אותנו. למה זה טוב? כי אם מישהו לחץ על המודעה שלכם אתם יודעים שהוא חיפש אתכם כבר, ורק על זה אתם משלמים לגוגל.

פרסום בגוגל

פרסום בגוגל שונה מדרכי פרסום אחרות שאתם אולי מכירים והתנסיתם. את הנתונים, פרמטרים בקמפיין בגוגל אפשר לשנות ולשפר לפי התוצאות שאתם מקבלים, כל זמן שתרצו. היתרון הגדול של פרסום בגוגל זאת יציבות. ברגע שהגעתם לקמפיין שעובד טוב, מביא לכם תוצאות ואתם ברווח – אין צורך לגעת בו, הוא ימשיך לעבוד באותה יעילות. יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון. נתחיל מכך שצריך לדעת לפי אילו מילות או ביטויים אתם רוצים שיחפשו אותכם הלקוחות? איך לקבוע מחיר, האם לתת לגוגל מילת חיפוש מדויקת או גם ביטוי שהוא מתאים למה שאתם רוצים לפרסם? יש עוד הרבה דקויות. 

זו הדרך להיות כוכב של פרסום בגוגל

אני בטוחה שלא משנה במה אתם רוצים להצליח, צריך ללמוד לעשות את זה טוב. בטח אפשר גם להתנסות לבד, במיוחד אם אתם אוהבים את כל הקטע של ניסוי וטעייה. אני אישית פחות אוהבת את זה, כי זה גורם לי לבזבז זמן יקר וכסף. קודם כל, כל פרסום שעולה כסף, אם אני לא יודעת לעשות את זה טוב, אני אעשה טעויות ואלמד מהן. אבל בינתיים אני אשלם כסף שלא יביא לי תוצאות. תוסיפו לזה הפסד נוסף – כל מה שלא הרווחתי כי לא ידעתי לפרסם נכון. מניעת רווח זה הפסד לכל דבר ועניין. 

לכן, אני תמיד מעדיפה קודם ללמוד ואז להתחיל לעשות, או לפחות להתחיל תוך כדי למידה. זה מה שאני ממליצה לכם גם עם פרסום בגוגל. תלמדו ממי שאני למדתי – יניב בן ארי. יש לו קורס קצר, פרקטי ויעיל. תאמינו לי, כל מילה שלו באמת שווה זהב. ממנו תלמדו הכל – לא רק לדעת מה לעשות ואיך, אלא גם מה לא לעשות. אם חסמו לכם פעם חשבון פרסום בפייסבוק, אז אולי הגשתם ערעור ושחררו לכם אותו. בגוגל, אם אתם עושים משהו לא לפי המדיניות, ואז חוסמים לכם חשבון פרסום – סיימתם לתמיד.

לקורס "פרסום בגוגל למקצוענים" (מתאים גם למתחילים) של יניב לחצו כאן>>

הירשם לבלוג באמצעות המייל

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.