שיווק בפייסבוק ואינסטגרם – חוקי המשחק משתנים

שיווק בפייסבוק

חשוב להבין כי שיווק באינטרנט שונה מהותית בכל אחת מהפלטפורמות. פרסום בפייסבוק הוא מסוג "דחיפה", כלומר הפרסום מחפש את הלקוח המתאים, מציע לו את המוצר או השירות. זאת אומרת, קודם כל צריך ללמוד את כל המאפיינים של הלקוח הכי טוב שלך, ורק אחר כך לפרסם לו את התכנים והפרסומות. את פייסבוק אפשר "לנצל" גם עם שיווק אורגני בלי להשקיע כסף, וגם עם פרסום ממומן. כדאי להתחיל עם שיווק אורגני לפני שאתם "שופכים" כסף על הפרסום בלי להבין היטב, אלא עושים גישושים. 

פרסום בפייסבוק - אורגני או ממומן

כאשר אין לכם תקציב פרסום בפייסבוק שבאמת אפשר לעשות איתו משהו, תמיד כדאי לדעת טוב מאוד איך לשווק אורגני. את זה כדאי ללמוד. לא צריך לקנות קורסים יקרים בשביל זה. אני שיווקתי את שני העסקים שלי בהתחלה בצורה אורגנית בפייסבוק, והגעתי לתוצאות מרשימות בהחלט. כל תוצאה ניתחתי, גם חיובית וגם שלילית, הסקתי מסקנות ולמדתי איך להמשיך. את כל מה שאני יודעת ומצליחה לעשות בשיווק אורגני בפייסבוק, הקלטתי בקורס שמתאים גם למשווקים וגם לבעלי עסקים. אפשר לרכוש אותו במחיר מבצע בקישור הזה. (אפשר גם להמשיך ולנסות לבד, הקורס פשוט יקצר לכם את הזמן – תקבלו תוצאות מהר יותר).

השלב המקדים של פרסום בפייסבוק – לקרוא ולהבין את מדיניות הפרסום של פייסבוק. הדגש הוא על להבין, כי אם אתם מתחילים להיחסם, קשה אחר כך לשקם את המוניטין שלכם מול פייסבוק. דבר שני, חייבים להכיר את הלקוחות שלכם טוב, כדי לדעת מה כדאי לכתוב להם בפרסום ואיזו תמונה (או איזה סרטון) לשלב במודעה. 

מהו הדבר החשוב ביותר ליעילות של פרסום בפייסבוק בשביל העסק שלכם? לדעת לנתח תוצאות, למדוד הצלחות (וגם כשלונות), למי כדאי לפרסם שוב, את מי כדאי בכלל להוציא מקהל היעד. את כל זה אפשר לעשות אם אתם יודעים איך להשתמש בפיקסל של פייסבוק. זה כלי מאוד חכם, אפשר לעשות איתו כל כך הרבה מעבר לפרסום המודעות, אבל זה כלי מעצבן. כן, אני מודה שלא הצלחתי לבד להפיק ממנו את מירב התועלת. 

פרסום בפייסבוק

האם חייבים ללמוד על פרסום בפייסבוק

לי היה מורה מצוין, בן אדם שיודע כל כך הרבה דברים על שיווק דיגיטלי, החל מהבנת קהל יעד ועד לשיטות הכי מסובכות לשיווק ופרסום. הוא מכיר כל פלטפורמה כאילו שהוא בנה אותה. לכן, רק אחרי שראיתי את ההדרכות של יניב לב ארי על פיקסל, סוף סוף היה לי אומץ להשתמש בו, וזה עזר לי לחסוך המון כסף בפרסום הממומן שלי בפייסבוק. 

חשוב לדעת ממי אתם לומדים. יש הרבה אנשים שמפרסמים סרטוני הדרכות ביוטיוב, וזה חינם, אבל השאלה עד כמה הם מקצוענים ועד כמה זה יעל. אם הם כל כך טובים, למה הם מפרסמים את כל זה חינם? אני חושבת שעדיף לשלם 100-200 שקל למקצוען, זה יבטיח לכם החזר השקעה של מאות אחוזים לאורך זמן. אם אתם לא רוצים לבזבז סתם את הכסף בפרסום בפייסבוק, תלמדו את אומנות שימוש בפיקסל.

זה הקישור לקורס של יניב – "הפיקסל של פייסבוק הקורס המלא">>.

 

האם יש צורך לפרסם גם בפייסבוק וגם באינסטגרם?

פרסום בפייסבוק או באינסטגרם? או שניהם? מה כדאי ולמי? זה תלוי בעסק שאתם משווקים, בהעדפות שלכם, בקהל יעד וכמובן גם בכלים העומדים לרשותכם, בידע שיש לכם. אינסטגרם זו פלטפורמה מאוד דומה לפייסבוק, גם כאן הפרסום הוא מסוג דחיפה. אבל יש האשטגים, וזה הופך את אינסטגרם לסוג של מנוע חיפוש (אם לומדים להשתמש בזה בחכמה, אפשר להגיע לתוצאות ממש טובות). 

זוהי פלטפורמה יותר ויזואלית, אבל היא מזמן הפסיקה להיות מקום לשיתוף תמונות. אם אתם רוצים לשווק באינסטגרם ביעילות, חייבים לשתף גם תוכן כתוב. לפני שאתם רצים להרים קמפיינים ממומנים, תלמדו "להיות" כאן. כלומר, תתחילו בשיווק אורגני. איך? בשתי דרכים – סטורי ופוסטים. גם אם אתם ממש לא אוהבים לצלם את עצמכם מדברים, יש דרכים רבות אחרות ליצור סטורי שיש בו ערך, שהלקוחות ייהנו מהתוכן וירצו להמשיך לעקוב אחריכם.

שיווק באינסגרם

אני למדתי לעבוד עם אינסטגרם בזכות בחורה בשם ליעוז יצחק. אני מאמינה שאינסטגרם עדיין שייך לצעירים, וכאשר חיפשתי ממי ללמוד (אחרי שניסיתי כבר כמה דברים לעשות לבד, אבל לא הייתי מרוצה מהתוצאות), החלטתי לבחור במישהו עם פחות שנות ניסיון אבל עם ראש צעיר ויצירתי, כמו ליעוז. יש לה שני קורסים (ממש זולים אבל מעולים). אחד הוא איך ליצור סטורי מדהים. המון עסקים ומשווקים פשוט מוכרים את השירותים והמוצרים שלהם דרך הסטורי. אם אתם עדיין לא שם, תתחילו מייד, כי אחרת מישהו אחר יתפוס את המשבצת שלכם.

קורס "Story World" במחיר של 37 ש"ח, זה הקישור לקורס>>. 

הקורס השני מלמד יותר שיווק באינסטגרם, עדיף לשלם כמה עשרות שקלים ולחסוך זמן של ניסוי וטעייה. מאוד חשוב (גם בפייסבוק וגם באינסטגרם) להיות עקבי בפעולות שיווקיות. תעשו לכם לו"ז, שיהיו ימים קבועים בהם אתם מפרסמים תוכן ומקדמים אותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.